Logo článku Gwent - Turnaj

Gwent jako nový eSport?

Vypadá to, že se schyluje k tomu, aby Gwent: The Witcher Card Game byl nový eSport, kde se bude hrát o velké peníze. V dubnu se totiž bude konat první turnaj, který zaštiťuje CDPR ve spolupráci s ESL.  Začínat se bude ve velkém, a to s celkovou odměnou 100 000 dolarů (2 500 000 korun).

Turnaj

Registrovat se mohli všichni hráči Gwentu. Po uzavření registrace se však vybralo 256 hráčů, kteří měli nejvyšší hodnocení v každé divizi Gwent žebříčku. 8 a 9. dubna pak proběhne otevřená kvalifikace rozdělená na Temerii a Reranii. Z každé části se do zápasu kvalifikuje 16 hráčů. Do finále se pak dostanou celkem 4 hráči, kteří se utkají s profesionálními hráči Gwentu. Jsou to Jeffrey „Trump“ Shih z USA, Adrian „Lifecoach“ Koy, Peter „ppd“ Dager a Kacem „Noxious“ Khilaji.

Pokud budete chtít sledovat finální bitvu mezi 8 nejlepšími hráči, můžete se dívat na Twitch stream CDPR. Hlavní event, tedy finále se pak bude hrát 13 května v ESL aréně Katowicích, v Polsku.

Rozpiska zápasů hry Gwent
Rozpiska zápasů hry Gwent

Co je to ESL?

Pokud jste nikdy o zkratce ESL neslyšeli, tak je to Elektronická Sportovní Organizace, která pořádá soutěže po celém světě. Patří mezi tu největší a nejstarší organizaci, která se zabývá elektronickým sportem, tedy soutěžení v hraní počítačových her.

<

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *