Gwent Masters

Gwent Masters je oficiální e-sportová série, pořádaná samotnými vývojáři ze studia CD Projekt Red. Turnajů se může zúčastnit každý hráč, který dokáže projít kvalifikacemi a poprat se tak o vůbec první titul GWENT WORLD CHAMPION.

Pro Ladder a MMR hodnocení

Prvním krokem, který vás může dostat na kompetitivní scénu je Pro Ladder. Ten se vám odemkne, jakmile se dostanete na Rank 21, ovšem až pro další sezónu. Na Pro Ladderu se pořadí hráčů určuje podle MMR (Matchmaking rating). Samotné MMR se pak vypočítává podle toho jak hrajete, tzn. vaše výhry, prohry a podle toho za jakou frakci hrajete. Každá frakce má totiž omezený počet MMR bodů, které můžete získat. Každá 1 hra odemyká 1% MMR, tzn. že pro odemknutí 100% MMR musíte za danou frakci odehrát 100 her. Nelze odemknout více než 100% MMR, pro lepší orientaci se můžete podívat na příklad:

Přestože se vaše MMR bude konstantně měnit, v závislosti na vašich výsledcích, vaši pozici bude určovat nejvyšší dosažené MMR. V praxi to znamená, že vás v žebříčku může předběhnout jen ten kdo získá více MMR bodů. Každá Pro Ladder sezóna trvá 2 měsíce a na konci prvních 200 hráčů obdrží tzv. Crown Points. Na konci sezóny se také resetuje počet MMR bodů a 10% hráčů s nejnižším MMR a hráči kteří neodehráli alespoň 10 her, ztratí možnost se Pro Ladderu účastnit. Tito hráči budou muset znovu dosáhnout na Rank 21, aby se do něj v další sezóně mohli vrátit.


Crown Points

Tyto body slouží jako odměny při hraní Gwent Masters a také určují kdo se těchto turnajů bude účastnit. Tyto body hráči můžou získat za:

  • Umístění na Pro Ladderu v Top200 v každé sezóně
  • Hraní turnajů oficiálně pořádaných CD Projektem
  • Hraní turnajů licencovaných CD Projektem


Licencované a komunitní turnaje

Třetí strany mohou žádat o licenci od CD Projekt RED k pořádání oficiálního turnaje. Aby jim byla licence udělena, musí splňovat všechny oficiální pravidla pro Gwent Masters. Výše částky, o kterou se bude hrát, by měla začínat na 10 000$ a za umístění hráči obdrží také Crown Points.

Komunitní turnaje jsou pořádané herní komunitou a nemají oficiální licenci od CD Projekt RED. Odměny v těchto turnajích by neměly překročit 10 000$ a hráči z něj nezískávají žádné Crown Points.


Gwent Open a Gwent Challanger

Gwent Open je první úrovní pořádaného Gwent Masters. Celkem se bude konat 8 těchto turnajů, na každém z nich se sejde 8 hráčů, kteří získali nejvíce Crown Points z poslední sezóny Pro Ladderu. Na těchto turnajích se bude hrát o 25 000$ a také o 2 garantovaná místa na následujícím Gwent Challanger turnaji.

Gwent Challanger je druhá úroveň pro Gwent Masters. Tyto turnaje se budou konat 4 a v každém se utká 8 hráčů o 100 000$. Mezi těchto 8 bude patřit vítěz předchozího Challanger turnaje a 2 hráči s divokou kartou, pozvaní samotným CD Projektem. Ostatní se budou skládat z:

  • Až 4 finalistů z 2  Gwent Open, které se konaly před tímto Challenger turnajem
  • Až 3 hráčů s nejvyšším počtem Crown Points, získaných během 2 předcházejících Pro Ladder sezón

Za oba tyto turnaje hráči obdrží určitý počet Crown Points, podle jejich umístění.


World Masters

Samotné finále celého mistrovství. V grand finále se utká 8 hráčů o 250 000$. Finále se zúčastní:

  • až 5 vítězů předchozích Challanger turnajů
  • až 7 hráčů s nejvyšším počtem Crown Points z Pro Ladder sezón, předcházejícím Gwent Masters

Přesnou částku, kterou si hráči odnesou bude rozhodovat jejich výsledek na turnaji. Například během čtvrtfinále Gwent Open budou hráči hrát o 1000$. Pokud zápas skončí 3:0, peníze budou rozděleny 1000:0. Pokud zápas skončí 3:1, peníze budou rozděleny 750:250. Pokud zápas skončí 3:2, peníze budou rozděleny 600:400.

Formát turnaje a decky.

Formát turnaje bude eliminace, BO5 – tedy nejlepší z 5. Aby hráč postoupil, bude muset vyhrát 3 zápasy z 5. Toto pravidlo platí i pro licencované zápasy. Účastníci budou muset mít připravené 4 balíčky za 4 různé frakce. Na začátku hry budete mít protivník i vy možnost soupeři jeden balíček zabanovat, tzn. že ho nebudou moci použít. Jakmile hráč vyhraje, tak vítězný balíček už nebude moci použít. Turnaje se může zúčastnit každý hráč starší 18ti let. Hráči ve věku 13 – 17 pak budou potřebovat svolení zákonného zástupce.

Jak můžete vidět níže, první Gwent Open už máme za sebou ale do grand finále je ještě dlouhá cesta a já myslím, že se určitě máme na co těšit. Další informace o Gwent Masters, včetně seznamu aktuálních TOP 200 hráčů (mezi kterými je hned několik Čechů), můžete nalézt zde.

Jak se vám líbí tohle mistrovství světa? Budete sledovat jednotlivé turnaje jako diváci, nebo se tam chcete probojovat a zahrát si o titul mistra světa a pořádnou odměnu ? Dejte nám vědět do komentářů nebo na náš facebook co si myslíte.

<

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *