Logo hry gwent

Gwent online hra!

Ahoj, máme tu pro vás web o parádní hře jménem Gwent nebo taky Gwint, kterou můžete znát ze hry Zaklínač 3! Jde o karetní hru jako je Magic the Gathering nebo Hearthstone. V Zaklínačovi to je boční mini hra jako byly třeba kostky v předchozích dvou dílech. Tentokrát se však jedná o hru samostatnou, kterou si můžete zdarma stáhnout. Momentálně je to však uzavřená beta a tak musíte o vstup do hry požádat. Stačí se jednoduše zaregistrovat. Je velmi pravděpodobné, že vás přijmou.

O co jde?

Princip hry Gwent je jednoduchý. Vyberete si svůj vlastní balík karet, se kterým budete chtít hrát. Vybírat můžete z několika frakcí. Celkem jich je 5, Monsters, Northern Realms, Scoia’tael, Skellige a Nilfgaard.

Jakmile si zvolíte frakci, vyberete si karty. Vždy můžete mít jednoho vůdce, který má speciální vlastnost, kterou můžete během hry jednou využít. Pak si vybíráte z karet bronzových, stříbrných a zlatých. Můžete si všimnout, že hrací pole je rozděleno na tři řádky. V horním je místo pro pěchotu, jsou to karty s mečem jako symbolem. Prostřední řádek je místo pro střelce nebo podporu, to jsou karty se znakem kuše. Poslední řádek je pro balisty, stejný symbol zdobí i karty.

Krom karet jednotek jsou ve hře i speciální karty. Jsou to většinou karty, které přidají nebo uberou schopnosti jednotkám. Většina z nich je na jedno použití, některé však mají dlouhodobější účinek.

Jak získat karty?

Některé základní karty pro fungování balíčku již máte v kolekci (collection), ale ty lepší musíte získat v shopu – gwent cards buy, nebo je můžete vycraftit, tak jako v Hearthstone. K výrobě karet budete potřebovat kousky látky (Scraps), které získáte za vyhrané zápasy nebo tak, že jiné karty zničíte (Mill).

Také můžete získat karty pomocí mikro transakcí. Za peníze zde nakupujete barely (Keg), které pak otevřete a získáte z nich celkem 5 různých karet. Barely však můžete také získat tak, že je vyměníte za rudu (Ore). Rudu opět získáte ze zápasů.

Herní režimy Gwentu

Vybrat si můžete buď hru pro jednoho hráče nebo multiplayer. Single momentálně nabízí tutorial a trénink. Do budoucna je v plánu i kampaň.

Nejvíc vás však bude zajímat mulťák, kde budete hrát casual zápasy proti ostatním online hráčům. Jakmile svůj účet povýšíte na level 10, budete moci hrát ranked zápasy a umístit se v žebříčcích. Také můžete na zápas vyzvat svého přítele. Ovšem tady pozor, ještě to není úplně vyladěné a tak na to NEKLIKEJTE!!, protože se vám otevře nabídka pro pozvání přítele, která však nejde zavřít a musíte zabít celou hru.

Jakmile dohrajete zápas, jedno jestli výhra nebo prohra, můžete poslat „dobrý zápas“ (send good game) a protivník dostane buď rudu nebo látku. On určitě udělá to stejné. Opravdu se to vyplatí a dělá to opravdu každý.

Můžete se registrovat a stahovat hru Gwent zde PlayGwent

Tipy a triky

Hodnocené zápasy

Velitelé – Scoia’tael

<

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *