Gwintové karty

V následujícím článku se podíváme na předlohu, ze které vzešel Gwent.


Jeho předlohou mu byl Gwint (český/polský název), což je karetní minihra ze Zaklínače 3, u které můžete ve hře strávit spoustu času díky velkému množství vedlejších questů. Její fyzická verze pak vyšla ve speciálních edicích u datadisků Srdce z kamene a O Víně a krvi. Minihra ovšem měla u fanoušků tak velký ohlas, že se ho vývojáři rozhodli předělat do kompletně samostatné hry. 

Jak je lze získat?

Jak už bylo zmíněno výše, tato minihra se dočkala i fyzické verze, která měla taky poměrně velký úspěch. Majitelé těchto karet začali zakládat herní spolky, ve kterých pořádali turnaje. Jak už bylo řečeno, gwintové karty jste mohli získat jedině zakoupením speciálních edicí datadidků Srdce z kamene a O víně a krvi. Srdce z kamene obsahovalo balíčky Monster, Scoia’tael a datadisku O víně a krvi pak byly součástí balíčky Nilfgaardu a Severních království.

Součástí těchto edicí byly také hrací žetony, návod na hru a sběratelské krabice na karty. Bohužel těchto edicí bylo jen omezené množství a nejspíše jsou již vyprodané. Koupit je tak můžete jen na různých bazarech a obchodních portálech jako je Aukro. 


<

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *