Singleplayerové rozšíření Thronebreaker !

Chtěli byste ve hře více singleplayeru ? Pak mám pro Vás dobrou zprávu ! CD Projekt pro nás připravuje singleplayerové rozšíření s názvem Thronebreaker, které by mělo vyjít ještě tento rok!

Již nějakou dobu víme, že se toto rozšíření blíží a s blížícím se koncem roku se blíží také jeho pravděpodobné vydání. Proto by bylo dobré si ho připomenout a něco si o něm říci. Tvůrci totiž oznámili, že by toto rozšíření mělo vyjít ještě letos. Thronebreaker nás zavede do období druhé války Severu s Nilfgaardem, tedy do událostí před první hrou. Hlavní postavou bude královna Meve, vládkyně Lirie a Rivie, která se snaží zastavit invazi Nilfgaardu a vyhnat vetřelce ze svého domova.

Aktualizace: 22.11. vývojáři oznámili, že se datum vydání posunuje na rok 2018.

Při hraní kampaně, budete moci získat prémiové karty, herní měnu a další různé odměny. V roli královny Meve budete procházet různými oblastmi kde budete verbovat vojáky pro svou armádu a získat prostředky k vedení války. Proto bude dobré, abyste při prozkoumávání krajiny byli pozorní a prohlédli každé zákoutí. Nicméně, pokud budete chtít získat všechno a zažít důsledky všech svých voleb, budete muset hrát kampaň vícekrát, protože s každým rozhodnutím se vaše cesta může změnit.

Budování armády a karetní souboje

Při hraní budete také moci řešit řadu vedlejších úkolů a budete potkávat jak nové postavy, tak spoustu starých známých z knih a her. Ovšem kvůli vašim rozhodnutím se může stát, že některé postavy zcela minete. Ve hře budete také mít možnost si budovat vlastní tábor. Vylepšováním jednotlivých budov se vám zpřístupní možnost cvičit lepší jednotky. Dokonce budete moci Meve vybavit různou výbavou.

Základem celé hry pak budou především souboje, které budou probíhat ve formě, jak jinak než karetních zápasů. Některé zápasy budou řešené spíše formou jednoduchých hádanek, jako tomu bylo u nedávného Mahakam Ale festivalu nebo svátku Saovine. Thronebreaker bude první singleplayerové rozšíření pro Gwent ale vypadá to, že nebude poslední. Tvůrci se totiž nechali slyšet, že takovýchto rozšíření bude více. Příběh královny Meve se točí kolem Severních království, takže u dalšího rozšíření by se mohlo dostat na jednu ze zbylých 4 frakcí. Spekuluje se, že protagonistou dalšího rozšíření by mohl být elf Iorveth. Ten měl být původně součástí Zaklínače 3 ale nakonec byl vyšrtnut, protože se do hry nehodil. Nicméně jeho příběh podle vývojářů ještě neskončil.

Následující zpráva ale spoustu fanoušků asi nepotěší: Podle dostupných informací by rozšíření Thronebreaker mělo být placené. Ale když se podíváme, jak je momentálně odměnový systém ve hře štědrý, a že samotná hra je zdarma, tak se na vývojáře nemůžeme vůbec zlobit. Navíc rozšíření by mělo mít až 15 hodin příběhu, což je pro karetní hru poměrně velká porce. Budete mít také možnost dělat rozhodnutí ovlivňující děj, to znamená i vyšší potenciál ke znovuhratelnosti. Na celý rozhovor s vývojáři o chystaném rozšíření se můžete podívat zde.

Na konkrétní datum vydání a cenu rozšíření si ale budeme muset ještě počkat. Mezitím si můžete zkrátit čekání u aktuálního eventu Saovine, na který u nás na webu můžete najít podrobný guide.

Co říkáte na Thronbreaker ? Těšíte se na něj nebo ho hrát nebudete ? Myslíte, že by jeho vydání mohlo být spojeno s vydáním celého Gwentu ? Dejte nám vědět do komentářů nebo na náš facebook, co si myslíte.

 

<

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *