Ty nejlepší tipy a triky ze hry gwent

Tipy a Triky

Základem každé hry Gwentu by měla být snaha donutit protihráče zahrát co nejvíce karet. Většinou vás to bude stát i první kolo. Pokud nezačínáte první, snažte se zahrát horší karty, než má váš soupeř. Pokud hrajete první, můžete zahrát tak silnou kartu, aby soupeř zahrál ještě silnější. Většinou, když prohrajete první kolo a ze soupeře vytáhnete co nejvíce silných karet, je velká šance, že vyhrajete celou hry.

Určitě vás zajímají nějaké tipy a triky, co znamenají některé značky nebo obrázky na kartách. Někteří z vás jsou začátečníci, ale hodí se to i pokročilejším hráčům.

Druhy karet

Karty tu máme rozděleny do tří kategorií, bronzové, stříbrné a zlaté. Toto rozdělení je velmi důležité, protože můžete mít jen omezený počet stříbrných (6) a zlatých (4) karet v balíčku. Můžete jednotlivé kategorie rozeznat na první pohled podle barvy.

Karty bronzové, stříbrné a zlaté.
Druhy karet

Rarita

V jako každé karetní hře mají i zde karty svoji raritu. Poznat raritu každé karty můžete, když se podívat na sporní pravý roh karty. Světlá šedá označuje obecnou kartu (Common), modrá je raritní (Rare), fialová je epická (Epic) a oranžová je legendární (Legendary).

Common, Rare, Epic, Legendary
Druhy rarit

Frakce

Díky insigniím frakcí na kartách, je možné poznat, ke které frakci karty patří. Těsně po vydání hry totiž karty nebyly označeny a bylo tak těžké poznat, kam karty patří. Hnedá je neutrální, červená patří k Monsters, modrá jsou Northern Realms, Scoia’tael má zelenou, fialová patří Skellige a Nilfgaard má černou.

Síla a pozice karet

Ve hře jsou celkem 4 pozice, které můžete obsadit kartami. Boj zblízka (Meele), boj na dálku (Ranged) a obléhací (Siege). 4 pozice patří Event kartám a jsou to kouzla, která fyzicky neokupují žádnou řadu.
Meele má v označení meč, Ranged má kuši a Siege má obléhací stroj. Poslední ikona, kterou můžete vidět jsou dvě šipky v kruhu, které označují, že můžete kartu umístit do libovolného bojiště.
Číslo v horním rohu pak označuje sílu karty.

Pozice karet a jejich síla
Síla a pozice

Význam ikon

Jejich význam si můžeme zkusit domyslet, protože nikde není přesně označeno, co která ikona znamená.
Ikona rozbité lebky
Tako ikona se zobrazuje u karet, které mají text „When removed: Do X (Když je odstraněna, udělá X). Mezi takové karty patří právě Prize Winning Cow, která když odejde ze hry, tak se místo ní objeví Chort se silou 9.

Význam ikon na kartách
Ikony

Ikona ohně

Je to asi nejběžnější ikona a věříme, že patří kartám, které mají nějakou abilitu, když jsou již ve hře. Dobrým příkladem je karta Odrin, která přesune náhodnou kartu do stejné řady a přidá +1 všem ostatním kartám v řade.

Ikona přesýpacích hodin s číslem

Tako ikona označuje karty, u kterých je jejich abilita spuštěna až po určitém počtu kol. Číslo značí, jaký počet kol je k tomu potřeba.

Ikona červeného oka

Karty mohou být loajální, neloajální nebo oboje. Loajální karty mohou být umístěny pouze na vaší straně bojiště. Za to neloajální karty mohou být umístěny na nepřátelské straně bojiště.

<

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *