Logo frakce nilfgaard

Velitelé – Nilfgaard

Nilfgaard – největší říše jakou kdy svět poznal. Vládne na jihu, a to více než polovině kontinentu. 

Emhyr Var Emreis

Emhyr var Emreis, Deithwen Addan yn Carn aep Morvudd (Ve Starší mluvě „Bílý plamen tančící na mohylách nepřátel“) – Císař a absolutní vládce Nilfgaardské říše.

Bystrý, všehoschopný, inteligentní, nesnášející faleš (především u ostatních), asketický, racionálně, machiavelisticky uvažující, ochotný pro blaho císařství a Světa udělat cokoliv. Chráněn fanatickou Císařskou gardou decimuje domácí šlechtickou opozici, spolupracuje s obchodníky a finančně vlivnými skupinami a prosazuje jejich obchodní zájmy („zájmy císařství“) v zahraničí.

Již několikrát vyvolal velkou válku s Nordlingy (tj. Severními královstvími). I když zpočátku jeho armády slavily vítězství, nakonec se spojeným armádám severu podařilo ho zatlačit zpět. To vše se ale změnilo během poslední války, kdy se mu díky mistrné špionské hře, kdy nechal zavraždit několik severských králů, podařilo zabrat většinu Severních království. Paradoxně mu to ale slávu nepřineslo… (Závisí na vašich rozhodnutích ze Zaklínače 3).

Leader, Officer
Zahraj kartu z ruky, poté si si vrať bronzového nebo stříbrného spojence do ruky.

Morvran Voorhis

Morvran Voorhis – Nilfgaardský císař, nástupce Emhyra var Emreis.

Dříve velitel divize Alba, vysoce postavený armádní důstojník, člen čistokrevné aristokracie a obchodní guildy.

Známý také svým tvrzením, že mohl vyhrát válku bez jediného meče. Což se mu také mohlo podařit, jelikož jeho strategií bylo využít Nilfgaadskou rozvinutou síť špehů a sabotérů, kterou jako císař ještě rozšířil. Také byl známý tím, že neuznával žádná pravidla válčení a pro vítězství byl ochoten udělat cokoliv.

Leader, Officer
Odhal až 4 karty

Jan Calveit

Jan Calveit – současný Nilfgaardský císař, následník Morvrana Voorhise

Vědom si chyb, které udělali jeho předchůdci, byl odhodlaný se jim vyhnout. Jako jeden z mala panovníků byl také známý svou schopností odpouštět a dávat druhé šance.

Jako císař přinesl přinesl široké intelektuální obzory. Převážně v oblasti medicíny a astrologie Založil také lékařskou akademii Vicovaro. Byl znám svými výroky, že příprava je půl vítězství, a proto se často obklopoval mágy a astrology, schopnými číst budoucnost. Kritici tvrdili, že tyto jeho koníčky nebudou mít praktické využití, čas ukázal jak moc se mýlili…

Leader, Officer
Podívej  se na první 3 karty ve tvém balíčku a 1 zahraj.

The Usurper

The Usurper – bývalý císař Nilfgaardu, bezejmenný zrádce.

The Usurper byl Nilfgaardský aristokrat, který se rozhodl stát se císařem tím, že zavraždí císaře Ferguse var Emreis. Jeho vláda se nesla ve znamení vojenského rozšiřování říše, kdy k ní připojil několik menších království.

Jeho vládu ukončil syn svrženého císaře Emhyr. Ten s pomocí svých následovníků posbíral dostatek sil, když byl v exilu. Po svém návratu do Nilfgaardu zabil císaře i všechny své politické protivníky. Jakmile Emhyr převzal vládu a nastolil pořádek, nařídil všem písařům aby vymazali jméno uzurpátora ze všech písemností. Jeho jméno tak už zůstalo navždy skryto.

Leader, Officer
Vytvoř některého Leader a boostni ho o 2. Špeh.

Velitelé Skellige

Velitelé Severní království

Velitelé Monstra

Velitelé Scoia’tael

<

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *