Logo frakce Severního království

Velitelé – Northern Realms

Northern Realms nebo také Severní Království má opět 3 velitele, mezi které patří několik severských králů. Pojďme se na ně podívat.

Foltest

Foltest – král Temerie, princ Sodenu, vládce Pontaru a Mahakamu, protektor Brugge a Ellanderu.

Moudrý a pohledný panovník, který vládnul svému království pevnou rukou. Nechvalně známý byl tím, že byl zamilovaný do své sestry Addy, se kterou zplodil dceru, ze které se kvůli kletbě stala striga. Foltest byl rozhodnutý oženit se, se svou sestrou a udělat z ní královnu. Ta ale během porodu jejich dcery zemřela.

Během druhé války vedl spojená vojska severu proti Nilfgaardské invazi. Počáteční neúspěchy vyústily k bitvě u Brenny, ve které seveřané, pod vedením Foltesta a konstábla Jana Natalise, využili nilfgaardských strategických chyb a nepřátelské vojsko rozdrtili. Těsně před vypuknutím třetí války byl Foltest zavražděn zabijákem ve službách Nilfgaardu.

Doomed, Stubborn.
Deploy: Posil všechny jednotky v ruce, balíčku a na stole o 1 (s vyjímkou agentů.
Crewmen 1.

Radovid

Radovid V. Nemilosrdný – též zvaný „strohý“, král Redanie, nejstarší syn redanského krále Vizimira II.

Podle některých brilantní stratég a generál. Podle jiných krvežíznivý, paranoidní šílenec. Hluboce nenávidí mágy, kteří mají na svědomí vraždu jeho otce. V jeho království jsou všichni mágové pronásledování a páleni na hranicích, především čarodějky.

Je známý pro svůj názor, že není problém, který by galantní těžká jízda nemohla svým útokem vyřešit. Během třetí války je jediným živým severským králem, který je schopen vzdorovat Nilfgaardu. (Jeho osud závisí na vašich rozhodnutích v Zaklínači 3).

Doomed, Stubborn.
Deploy: Zamkni 2 jednotky, pokud jsou nepřátelské, zraň je o 4.
Crewmen 1.

Henselt

Henselt – král Kedwenu z Dynastie Jednorožce, pán Ard Carraigh, arcivévoda z Ban Ardu.

Zapřísáhlý nepřítel krále Demawenda III. kvůli severní marce, na kterou vznášel nárok. Byl známý jako architekt plánu na vyhlazení všech nelidí mezi řekami Pontar, Gwenllech a Buina. Strávil spoustu času a vynakládal spoustu energie na zlikvidování „Veverek“ (Scoia’tael).

Během druhé války poslal svou jízdu na pomoc králi Foltestovi při bitvě u Brenny. Zároveň ale po dohodě s císařem zabral část Aedirnu, které se byl nucen vzdát na konci války. Po vraždě krále Demawenda, se ho rozhodl získat znovu a vytáhl s armádou proti Aedirnu, bráněného spojenými silami elfů, trpaslíků a sedláků. (Jeho osud závisí na vašich rozhodnutích v Zaklínači 2).

Doomed, Stubborn.
Deploy: Vyber bronzovou podporu, stroj nebo Kedwenského spojence a zahraj všechny jeho kopie z balíčku.
Crewmen 1.


Velitelé Scoia’tael

Velitelé Skellige

Velitelé Monsters

Velitelé Nilfgaard

Prosím dej like a sleduj nás:

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *