Logo frakce Severního království

Velitelé – Northern Realms

Northern Realms nebo také Severní Království má 4 velitele, mezi které patří několik severských králů.

Foltest

Foltest – král Temerie, princ Sodenu, vládce Pontaru a Mahakamu, protektor Brugge a Ellanderu.

Moudrý a pohledný panovník, který vládnul svému království pevnou rukou. Nechvalně známý byl tím, že byl zamilovaný do své sestry Addy, se kterou zplodil dceru, ze které se kvůli kletbě stala striga. Foltest byl rozhodnutý oženit se, se svou sestrou a udělat z ní královnu. Ta ale během porodu jejich dcery zemřela.

Během druhé války vedl spojená vojska severu proti Nilfgaardské invazi. Počáteční neúspěchy vyústily k bitvě u Brenny, ve které seveřané, pod vedením Foltesta a konstábla Jana Natalise, využili nilfgaardských strategických chyb a nepřátelské vojsko rozdrtili. Těsně před vypuknutím třetí války byl Foltest zavražděn zabijákem ve službách Nilfgaardu.

Leader, Temeria
Posil všechny loajální jednotky o 1, kdekoliv jsou
Crewmen 1.

Radovid

Radovid V. Nemilosrdný – též zvaný „strohý“, král Redanie, nejstarší syn redanského krále Vizimira II.

Podle některých brilantní stratég a generál. Podle jiných krvežíznivý, paranoidní šílenec. Hluboce nenávidí mágy, kteří mají na svědomí vraždu jeho otce. V jeho království jsou všichni mágové pronásledování a páleni na hranicích, především čarodějky.

Je známý pro svůj názor, že není problém, který by galantní těžká jízda nemohla svým útokem vyřešit. Během třetí války je jediným živým severským králem, který je schopen vzdorovat Nilfgaardu. (Jeho osud závisí na vašich rozhodnutích v Zaklínači 3).

Leader, Redania
Dej 4 poškození do 2 nepřátel a zamkni je.
Crewmen 1.

Henselt

Henselt – král Kedwenu z Dynastie Jednorožce, pán Ard Carraigh, arcivévoda z Ban Ardu.

Zapřísáhlý nepřítel krále Demawenda III. kvůli severní marce, na kterou vznášel nárok. Byl známý jako architekt plánu na vyhlazení všech nelidí mezi řekami Pontar, Gwenllech a Buina. Strávil spoustu času a vynakládal spoustu energie na zlikvidování „Veverek“ (Scoia’tael).

Během druhé války poslal svou jízdu na pomoc králi Foltestovi při bitvě u Brenny. Zároveň ale po dohodě s císařem zabral část Aedirnu, které se byl nucen vzdát na konci války. Po vraždě krále Demawenda, se ho rozhodl získat znovu a vytáhl s armádou proti Aedirnu, bráněného spojenými silami elfů, trpaslíků a sedláků. (Jeho osud závisí na vašich rozhodnutích v Zaklínači 2).

Leader, Kaedwen
Vyber bronzovou podporu, stroj nebo Kedwenského spojence a zahraj všechny jeho kopie z balíčku.
Crewmen 1.

Adda

Adda the White – princezna Temerie

Dcera krále Temerie Foltesta a jeho sestry Addy. Jako důsledek kletby se narodila jako Striga. Kletbu seslal místní velmož Ostrit, který byl zamilovaný do královy sestry. Když se Ostrit dozvěděl o jejich vztahu, pokusil se seslat kletbu na krále. Výsledkem ale bylo proměnění princezny na Strigu. Ovšem králova matka Sancia byla také vztahem svých dětí velmi rozčílená a je možné, že kletbu na jejich dítě seslala také. Kletbu z princezny později sejmul známý Zaklínač Geralt z Rivie.

Leader, Cursed
Vytvoří bronzovou nebo stříbrnou Cursed jednotku.


Velitelé Scoia’tael

Velitelé Skellige

Velitelé Monsters

Velitelé Nilfgaard

<

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *